ثانیه شمار در 12 نمی ایستد
۱۴ تیر

ممکن است برای شما یا آشنایانتان پیش بیاید که بعد از خرید ساعت مچی، ثانیه شمار دقیقا در راس 12 نمی ایستد ممکن است کمی خطا داشته باشد. البته این مورد بیشتر در ساعت های سه موتوره (کرنوگراف) به چشم میخورد. بعد از خواندن این مقاله قطعا موفق خواهید شد بدون نیاز مراجعه به ساعت ساز، ثانیه شمار ساعت مچی خود را راس ساعت 12 تنظیم کنید.

حل مشکل عقربه های ساعت های کرنوگراف

حتما اطلاع دارید که در ساعت های سه موتوره، یکی از ثانیه شمارها به کرنوگراف اختصاص دارد. که به طور کلی ساکن است. اگر شما نیاز داشته باشید با فشردن پمپ بالایی میتوانید آن را به حرکت در بیاورید و با دوباره فشردن این پمپ از حرکت باز می ایستد و با فشردن پمپ پایینی نشانگر به جای گاه اول خود یعنی راس 12 باید برگردد.

اما بعضا این اتفاق نمیافتد ثانیه شمار جلوتر یا عقب تر از 12 را نشان میدهد. اگر گرفتار همچین مشکلی هستید نگران نباشید در ادامه شرح میدهیم چطور آنرا حل کنید.

آموزش تنظیم عقربه راس 12

کافیست سردسته (دسته کوک) ساعت را بیرون بکشید و در حالتی باشد که انگار میخواهید ساعت را تنظیم کنید. سپس پمپ بالایی را فشار دهید تا ثانیه شمار کرنوگراف یک ثانیه جلو برود با تکرار همین حرکت میتوانید ثانیه را بر روی 12 نگه دارید سپس سر دسته را در جای اصلی خود فرو ببرید. مجددا تست بگیرید مشکل حل شده است موفق باشید.

4.4 (88%) 5 votes
//

دیدگاه بگذارید