موزه ساعت
۱۶ آبان

صد البته برای سفر کردن و گشتن در کشوری مانند سوئیس دلایل بسیاری وجود دارد اما اگه شما به ساعت ها علاقه مند باشید سفر به سوئیس می تواند احساسی شبیه به پا گذاشتن بر بهشتی روی زمین را در شما ایجاد کند.

همون طور که انتظار می رود در میان تعداد بسیار زیاد فروشگاه های ساعت با ویترین های بزرگ و جذابشان موزه های ساعت بسیاری نیز در سوئیس وجود دارد که می شود در میان آنها به موزه های MIH ،Horlogerie du Locle ،Omega Museum ،Espace Horloger ،Patek Philippe Museum ،IWC Museum اشاره کرد در اینجا می خواهیم به این شش موزه که از مطرح ترین و مهمترین موزه های ساعت هستند بپردازیم:

موزیک ساعت MIH

این موزه بین المللی یکی از بزرگترین موزه هاست که مجموعه ای کامل از ساعت های مچی و ساعت های دیواری را داراست. موزه ای بسیار جذاب با شش روز کار در هفته (بجز دوشنبه ها) از ساعت ده صبح تا شش بعد از ظهر به بازدیدکنندگان خدمات ارائه می دهد.

موزیک ساعت Horlogerie du Locle

در فاصله نه چندان دور از MIH شما یک موزه ی کوچکتری را که در یک عمارت بسیار زیبا واقع شده پیدا می کنید.

موزیک ساعت Omega Museum

موزه امگا

موزه امگا

در اینجا هم عمارتی است که متعلق به برند معروف Omega می باشد که در آن تمام مدلهای این برند از ابتدا تا آخرین مدلها جمع آوری و ارائه شده اند. در این مکان می توانید هر آنچه را که به این برند مربوط می باشد پیدا کنید.

موزیک ساعت Espace Horloger

در این موزه که تمی شبیه به  حالت فضایی دارد بیشتر ساعت های خیلی عجیب و مدرن و خاص  ارائه شده اند.

موزیک ساعت Patek Philippe Museum

در این موزه با فضای خاص و هیجان انگیز بسیار جای تاسف دارد که حتی زمانی که آنجا حضور دارید و برای مورد شخصی و نه حتی حرفه ای اجازه عکس برداری به شما داده نمی شود.

چیزی که این مکان ها را به فضای دلپذیرتری تبدیل می کند کارکنان موزه ها هستند که با برخوردی بسیار مهربان می توانید مکالمه ی دوستانه ای را در مورد ساعتها با ایشان داشته باشید و اطلاعات جذابی را کسب کنید.

نکته ی قابل توجه درباره ی این موزه ها این است که با اینکه گاهی این موزه ها خیلی از هم دور نیستند و با توجه به تعداد بالایی که دارند با دیدن و بازدید از آنها احساس می کنید هر بار چیزهای جدیدتری برای دیدن وجود دارد به گونه ای که دلتان نمی آید بقیه ی موزه ها را ندیده رها کنید.

موزیک ساعت IWC Museum

شما می توانید از این موزه ی ویژه که در فاصله ی چهل دقیقه ای موزه ی Patek Philippe Museum قرار دارد دیدن کنید. در اینجا مجموعه ای از خاص ترین و منحصر به فرد ترین ساعت ها را دارا ست.

به میهن تایم رای دهید
//

دیدگاه بگذارید