watch-information
۲۵ خرداد

در پشت ساعت (منظور درب پشتی) ساعت مچی وابسته به مدل و برند، اطلاعات مفیدی راجب کشور سازنده، ضد آب بودن یا نبودن، نوع ساخت و… درج میشود. این اطلاعات به خریدارن کمک میکند تا با توجه به هزینه و کاربردی که مد نظر دارند محصولی مفید برای خود تهیه کنند. همجنین ممکن است اطلاعاتی راجب نحوه استفاده از آن نیز بدست بیاورید مثلا عمق و فشاری که ساعت زیر آب تحمل میکند چقدر است! بهرترتیب در ادامه شرح کاملتری از اصطلاحات که در پشت ساعتها حک میشود برای کاربران میهن تایم ارائه میکنیم.

معنی و مفهوم عبارت نوشته شده در درب ساعت

برخی از پرکاربردترین موارد لیست کردیم و اطلاعات دقیقتری از مفهوم آن به شما آموزش خواهیم داد.

water resistant یا water proof (مقاومت در برابرآب)

حک شدن این واژه بدین معناست که ساعت در برابر نفوذ آب مقاوم است. در واقع ساعتهایی که دور درب آن و همینطور دکمه ها، کوک (سردسته) و هرجایی که امکان نفوذ آب داشته باشد توسط شرکت تولید کننده عایق بندی دارد. برای مثال به عکس ساعت مردانه سیکو زیر توجه کنید.

water resistance

water resistance

منظور از 3AM یا 3BAR فشاری است که ساعت در برابر آب در عمق میتواند تحمل کند برای مثال 3ATM یعنی ساعت میتواند تا عمق 30 متر به مدت 10 دقیقه فشار آب را تحمل کند. این خصوصیت در برخی از ساعتها به صورت Bar نوشته شده است.

توجه داشته باشید:
توجه داشته باشید این فشار به صورت استاتیک و آزمایشگاهی در نظر گرفته شده است در مورد مثال بالا در واقعیت به این منظور نیست که در عمق 30 متری آب میتوانید غواصی کنید! زیرا شتاب، سرعت حرکت شما میتوانید فشار آب را چنین برابر هم کند.

برای آشنایی با نوع مقاومت اعداد جدول زیر را در نظر بگیرید.

میزان تحمل آب در ساعتهای مچی

میزان تحمل آب در ساعتهای مچی

عبارت all stainless steel

همتنظور که از ترجمه انگلیسی عبارت مشخص است منظور از این عبارت این است که بدنه و قاب ساعت از استیل ضد زنگ ساخته شده است. حتما تا به حال با ساعتهایی مواجهه شده اید که پشت قاب یا بند آنها به مرور خورده شده و به قرمزی میزند. در این صورت زنگ خوردگی ساعت بوجود می آید و نشان دهند کم کیفیت بودن متریال قاب و بند است. اگر به دنبال ساعت استیل با کیفیت هستید موارد زیر را بررسی کنید.

ضد آلرژی (Anti Allergy)

این عبارت درب پشتی ساعتهایی درج میشود که از استیل 360 و بدون ناخالصی ساخته شده اند. آلیاژهایی مانند مس یا برنج ممکن است بر روی پوست ایجاد حساسیت یا حتی اگزما کنند.

توجه داشته باشید:
در نظر داشته باشید افراد کمی هم هستند که به استیل خالص هم حساسیت دارند. این افراد باید به فکر ساعتهای نقره، طلا یا تنگستن باشند. الیته 99 درصد حساسیتها برای استیل ناخالص است.
ضد آلرژی

ساعت ضد ضد آلرژی

برند مدل و کشور سازنده

از جمله مهمترین اطلاعاتی که از درب پشتی هر ساعت مچی میتوانید بگیرید درباره برند محصول، مدل دقیق و کشور سازنده است. البته توجه داشته باشید که در ساعتهای تقلبی این اطلاعات به دروغ درج میشوند برای مثال میتوانید به اطلاعات ساعت مچی سیتیزن زیر دقت کنید.

IMG 6284 246x300 - بررسی اطلاعات درج شده در پشت (درب) ساعت مچی

 در انتها اگر ساعت مچی باکیفیت برای خود یا عزیزانتان میخواهید میتوانید از بخش فروشگاه میهن تایم سفارش ثبت کنید در نظر داشته باشید تمامی ساعتها دارای گارانتی 1 ساله، پرداخت درب منزل و ارسال رایگان هستند. 

 

4.3 (86.67%) 3 votes
//

دیدگاه بگذارید